reklama
reklama WYBORCZA
reklama
Połączenia autobusowe w Trzebini co 20 minut? Mrzonka Okoczuka? Drastyczne podwyżki prądu i gazu od lipca. Alwernia z połączeniami autobusowymi z Krakowem.
Połączenia autobusowe w Trzebini co 20 minut? Mrzonka Okoczuka? Drastyczne podwyżki prądu i gazu od lipca. Alwernia z połączeniami autobusowymi z Krakowem.

Prezydent RP w Rwandzie.

Andrzej Duda udał się do Rwandy z wizytą państwową 6 lutego w ramach swojej misji międzynarodowej obejmującej kraje Afryki, w tym Kenię i Tanzanię.

 

W środę głowa państwa złożyła wieniec ku czci ofiar ludobójstwa Tutsi w 1994 r. pod pomnikiem znajdującym się w sektorze Gisozi w dystrykcie Gasabo. Podczas tej uroczystości omówił tragiczną historię, która naznaczyła Rwandę oraz przedstawił kontekst, w jakim mogła ona powstać z prochów.

W swoim przesłaniu, zapisanym w księdze gości pomnika, stwierdził:

Wizyta pod Pomnikiem Ludobójstwa w Kigali jest głębokim przeżyciem. To lekcja o katastrofalnych konsekwencjach podziałów podsycanych przez osoby z zewnątrz oraz złowrogiej i ksenofobicznej ideologii, która ustawia ludzi przeciwko ludziom, sąsiadów przeciwko sąsiadom i członków rodziny przeciwko sobie. To ostrzeżenie dla nas wszystkich, że nienawiść, jeśli pozwoli się jej narastać, może zniszczyć społeczeństwo. Wreszcie, jest to mistrzowski wykład na temat sprawiedliwości i przebaczenia, który może uzdrowić społeczność i pozwolić jej odrodzić się, tak jak wy, Rwandyjczycy, dokonaliście tego w niezwykły sposób.

Rwanda liderem wśród krajów Afrykańskich.

 

Należy również wspomnieć, że Rwanda to najlepiej i najszybciej rozwijający się kraj w Afryce, który stawia na nowoczesne technologie oraz dbałość o czystość środowiska. Pomnik, będący miejscem spoczynku nawet 250 000 ofiar ludobójstwa, pełni nie tylko funkcję miejsca pamięci, ale także jako muzeum, gdzie zarówno lokalni, jak i międzynarodowi goście mogą poznać historię, realizację i konsekwencje ludobójstwa

Podczas pobytu w Rwandzie, prezydent Duda przeprowadził rozmowę jeden na jeden ze swoim odpowiednikiem, Paulem Kagame. Następnie przewodniczył podpisaniu dwóch umów o współpracy w zakresie handlu, gospodarki oraz nowoczesnych technologii, w tym zielonych technologii, inżynierii środowiska, geologii i efektywności energetycznej.

0 0 Głosów
Jakość Artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Udostępnij :

reklama
Picture of Filip Lach

Filip Lach

0
Podziel się Swoją Opiniąx